20. apríla 2020 podľaShelby v Životný štýl

Ranný sex spraví tvoj deň produktívjneším, tvrdia štúdie

Rozmýšľal si niekedy nad ranným sexom s partnerom? Pravdepodobne áno, ale odložil si budík, šiel si si pre kávu alebo len v rannom zhone nestíhaš. Ale čo ak by si zistil že ranný sex nieje len zábava, ale skutočne dokáže zvýšiť produktivitu počas tvojho dňa? Existuje veľa zdravotných výhod ktoré sex má, a ten ranný prichádza s pár extra bonusmi.

Prečo mať ranný sex?

Podľa štúdie “Mattres Advisor” väčšina ľudí začína ráno výletom do kúpeľne, kontrolou telefónu a prípravou kávy. V ojedinelých prípadoch pridajú rannú sprchu, starostlivosť o pokožku alebo ranné cvičenie.

Avšak, 1 000 účastníkov štúdie uviedlo, že sú počas dňa skutočne produktívnejší, ak ku svojej rannej káve pridajú sex s partnerom.
Odborníci na zdravie vysvetlili pozitívny vplyv sexu mnohokrát, ranný sex je však trochu iný.

Kto chce ranný sex ? Muži, väčšinou

Podľa prieskumu z roku 2015 sú muži najviac nadržaní od 6 do 9 ráno, zatiaľ čo ženy zvyčajne medzi 11 v noci a 2 hodinou ráno. Podľa výsledkov výskumu ktorý pozostával z 2 300 dospelých mužov a žien, sú muži vo svojej “top” fáze 7:54 ráno, zatiaľ čo ženy 11:21 v noci.

Samozrejme, niečo pre ženy

Aj keď samotný ranný orgazmus by tvoje ráno určite zlepšil, existuje však viac výhod ktoré pre teba ranný sex prinesie. Jednou z nich je, že tvoj muž ráno pravdepodobne vydrží dlhšie. Vedela si, že hladina mužského testosterónu je ráno na vrchole? To znamená vyššie libido, dlhšiu výdrž, silnejšiu erekciu a tiež, ranný sex môže byť pre teba plnohodnotný dôvod na vynechanie fitka. Aj keď nemusí byť plnohodnotnou náhradou 1,5 hodinového tréningu v posilovni, sex spaľuje kalórie, zyšuje srdcový rytmus a uvoľnuje endorfíny … rovnako ako cvičenie.

Ranný sex je je skvelý pre každého

Viac sexu menej stresu.

Sex posilňuje tvoju náladu .. to je veda. Oxytocín, ktorý sa bežne označuje ako milostný hormón, sa do tela počas sexu uvoľnuje. Dodáva telu príjemný a štastný pocit. Taktiež znižuje kortizol, ktorý je označovaný ako stresový hormón.

Sex je doslova hormonálny koktail dobrých pocitov. To je dobrý dôvod aby si si ho doprial hneď ráno.

Sex je dobrý pre mozog

Poskytuje “nakopnutie” mozgovej aktivity, čo spôsobí posilnenie sebavedomosti a inteligencie napríklad v práci.

Viaceré štúdie preukázali, že ranným sexom sa uvoľňuje zmes neurotransmiterov a hormónov, ktoré pomáhajú posilňovať zdravie mozgu a mentálnu stránku.

Môžeš zabudnúť na rannú starostlivosť o pleť

Vlastne, nie tak úplne. Ranný sex okrem mozgovej aktivity dokáže zlepšiť aj tvoju pokožku.

Estrogén, ktorý sa uvoľňuje počas orgazmu, môže pomôcť pri prevencí stárnutia pokožky tým, že zabraňuje tvorbe kolagénu a pomáha pokožke zhustnúť, čím sa stáva odolnejšou na vrásky.

Produktívnejší, štastnejší, mierne uponáhľaný a rozhodne spokojnejší ľudia majú sex ráno

Pre páry je dôležité udržať si intýmny a štastný vzťah. Kvalita a mnôžstvo sexu sa môže počaš vzťahu meniť: deti, práca, zmena životného štýlu, stres. Dôležitoť dobrého rána je nám každému známa .. ” Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa” ” ráno som vykročil nesprávnou nohou”. To ako začneš svoj deň má vplyv na to, ako sa cítiš počas celého dňa.

Pridanie ranného sexu k svojim rutinám nemusí byť jediná možnosť ako mať produktívny deň, ale určite veľmi pomáha!

Zanechať komentár